Czym różni się producent skóry od firmy wyprzedającej stock?

Wprowadzenie

Na rynku skór naturalnych można napotkać różne źródła zakupu materiałów: bezpośrednio od producentów lub z tzw. stocku, czyli nadwyżek magazynowych.

Chociaż druga opcja może wydawać się kusząca ze względu na potencjalnie niższe ceny, istnieją znaczące różnice między skórą oferowaną przez producentów a tą dostępną na wyprzedażach stockowych, które mogą wpłynąć na końcową jakość i jednolitość produktów.

W Europell Group dbamy o to, by nasze skóry spełniały najwyższe standardy, co przekłada się na zadowolenie naszych odbiorców.

Kontrola jakości i ustalanie parametrów przez producenta

Kiedy kupujesz skórę bezpośrednio od producenta, masz pewność, że każda partia była produkowana zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości.

Producent, jak Europell Group, ma bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty procesu produkcyjnego – od wyboru surowców, przez garbowanie, aż po wykończenie.

Dzięki temu możemy ustawić specyficzne parametry skóry, takie jak grubość, wytrzymałość, elastyczność czy odporność na czynniki zewnętrzne, co jest niemożliwe w przypadku skóry z wyprzedaży stockowych.

Powtarzalność produkcji

Tak jak w napisaliśmy powyżej - producent skóry ma wpływ na produkty opuszczające garbarnię. To oznacza, że jeżeli zamówisz taką samą skórę za miesiąc, za pół roku czy za rok, skóra naturalna, którą otrzymasz będzie spełniać takie same parametry.

Jeżeli więc na przykład jesteś producentem mebli i to czego szukasz to naturalna skóra meblowa i realizujesz zamówienia w ramach długofalowej współpracy to czego szukasz to powtarzalny i jednolity produkt, w długim okresie czasu.

Tego typu skóry dostarczy Ci producent. Firma handlująca skórami na zasadzie wyprzedaży stocku może mieć większy problem z utrzymaniem powtarzalności w długim czasie.

Jednolitość partii

Produkując skórę na zamówienie, zapewniamy, że każda partia jest jednolita pod względem grubości, koloru i barwy.

To kluczowe dla producentów mebli, odzieży czy galanterii skórzanej, gdzie spójność estetyczna i techniczna całego projektu jest priorytetem.

W przypadku skór stockowych, nawet te oznaczone tym samym kolorem mogą mieć różne odcienie, co może prowadzić do problemów z niejednolitym wyglądem końcowych produktów.

Dostępność dużych partii o jednolitych parametrach

Pracując z producentem takim jak Europell, klienci mają pewność, że mogą zamówić duże ilości skóry, które będą spójne w każdym aspekcie.

Jest to szczególnie ważne dla dużych projektów lub seryjnej produkcji, gdzie konieczność użycia materiału o tych samych właściwościach na każdym etapie produkcji jest niezbędna.

Skóry ze stocku często pochodzą z różnych partii produkcyjnych i mogą się znacznie różnić, co utrudnia planowanie i produkcję.

Podsumowanie

Choć zakup skór z nadwyżek magazynowych może wydawać się korzystny cenowo, różnice w jakości, jednolitości oraz dostępności dużych, spójnych partii mogą wpływać na końcowy efekt oraz koszty produkcji.

Kim jesteśmy?

W Europell Group, dbając o satysfakcję naszych klientów, zalecamy wybieranie skóry bezpośrednio od sprawdzonych producentów, co gwarantuje wysoką jakość, niezawodność dostaw i spójność produktu, co jest niezwykle ważne w branży, gdzie jakość i estetyka idą w parze z funkcjonalnością.

Jesteśmy polską firmą, która produkuje swoje skóry we Włoszech. To tam, skąd pochodzi skóra naturalna znajdują się nasze garbarnie, w których produkujemy skóry dostępne w naszym magazynie.

Jako producent dbamy aby każdy fragment skóry opuszczającej nasz zakład był najwyższej jakości, dlatego na bieżąco nadzorujemy pracę garbarzy z uwzględnieniem wymagań każdego klienta.

Więcej informacji

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o ofercie Europell Group zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie znajdują się nasze dane telefoniczne, adres email oraz adres magazynu w podbydgoskich Niwach.

Nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

Skóry meblowe

Jeśli interesuje Państwa oferta dedykowana producentom mebli zapraszamy do zakładki SKÓRA MEBLOWA.

Skóry samochodowe

Jeśli interesuje Państwa oferta dedykowana producentom wnętrz samochodowych zapraszamy do zakładki SKÓRA SAMOCHODOWA.

Skóry galanteryjne

Jeśli interesuje Państwa oferta dedykowana producentom skórzanych akcesoriów oraz obuwia zapraszamy do zakładki SKÓRA GALANTERYJNA.

Skóry rymarskie

Jeśli interesuje Państwa oferta dedykowana producentom siodeł oraz akcesoriów jeździeckich zapraszamy do zakładki SKÓRA RYMARSKA.