Dlaczego świat potrzebuje rzemieślników?

Rzemieślnicy kiedyś a dziś

Początkowo rzemieślnicy, czyli przede wszystkim: kowale, garncarze, piekarze, garbarze, szewcy postanawiali specjalizować się w swoim fachu przede wszystkim przez wzgląd na rodzinę i z chęci dążenia do samowystarczalności. W późniejszych okresach przynależność do organizacji rzemieślniczych wiązała się z wieloma przywilejami. Rzemieślnicy i ich cechy ewoluowały – od pracy na rzecz feudała, po zakładanie organizacji cechowych, które zrzeszały mistrza i jego uczniów. Wraz z biegiem lat cechy przekształciły się w związki, aby ostatecznie pozostał Centralny Związek Rzemiosła. Według danych statystycznych, aktualnie 300 tys. przedsiębiorstw w Polsce wywodzi swój rodowód z rzemiosła.

Tapicerzy, szewcy, kowale, rymarze

Louis Nizer kiedyś powiedział: „Człowiek pracujący rękami to robotnik; człowiek pracujący rękami i umysłem to rzemieślnik; a człowiek pracujący rękami, umysłem i sercem to artysta”. W naszej branży nadal spotyka się rzemieślników, którzy niejednokrotnie wykazują się dużą dawką artyzmu.

Gdzie kupić skórę naturalną?

Skóra to trudny materiał – potwierdzą to z pewnością zarówno rymarze, tapicerzy jak i sami krojczy czy też szewcy. W zależności od produktu, który dany rzemieślnik tworzy, należy prawidłowo dobrać skórę. Po dobraniu odpowiedniego rodzaju skóry pozostaje jeszcze krojenie, szycie, obijanie, udoskonalanie – szereg ważnych czynności, z których finalnie powstaje produkt rzemieślniczy.

W ostatnich latach wyroby rzemieślnicze, szczególnie produkty spożywcze, przechodzą prawdziwy renesans. Odbiorcy faktycznie zauważają lepszą jakość ubrań, jedzenia czy dodatków, jeśli nie są one robione masowo i mechanicznie. Ludzie doceniają produkty, za którymi stoi człowiek, specjalista w prezentowanym fachu.

Lubimy obserwować rzemieślników, którzy tworzą niesamowite produkty rymarskiepasy, siodła, ogłowia, akcesoria jeździeckie. Skóra naturalna używana przy wykonywaniu sprzętu rymarskiego odgrywa szalenie istotną rolę, ponieważ jest długowieczna i ekologiczna.

Cena skóry meblowej

Tapicerzy, a w szczególności tapicerzy hobbyści, również mogą się aktualnie pochwalić dużą popularnością. Renowacja starych, antycznych mebli przybrała w ostatnich latach sporą popularność. My również zauważamy ten trend, ponieważ nasze naturalne skóry są doceniane przez wielu tapicerów, jako doskonałe obicie dla ulubionych mebli. Zajmujemy się od wielu lat skórą meblową i z czystym sumieniem możemy polecić produkty z naszej oferty. 

Kolejną grupą specjalistów, bez których trudno wyobrazić sobie przyszłość, są galanterzy i szewcy. Fachowcy, coraz częściej wypierani przez masowe produkcje, pojawiają się rzadziej z roku na rok w przestrzeni publicznej. Budujący jest trend na modę określaną "slow fashion". Niekoniecznie chodzi tutaj o kupowanie produktów od znanych projektantów, ale po prostu o przemyślane zakupy. Często warto dołożyć więcej pieniędzy na zakup upragnionej torebki czy pary butów, które będą z nami przez kilka dobrych lat, ale które są z naturalnej, ekologicznej skóry i wykonane przez prawdziwego specjalistę. 

Produkty używane w rzemieślnictwie

Narzędzie rzemieślnicze   Narzędzie rzemieślnicze   Narzędzie rzemieślnicze

Dlaczego świat potrzebuje rzemieślników?

Nie pozwólmy całkowicie wyprzeć indywidualności przez fabryki z masową produkcją. Wspierajmy specjalistów, lokalnych rzemieślników. Zamiast wyrzucać starą kanapę, oddajmy ją osiedlowemu tapicerowi. Zamiast kupować kilka par butów w ciągu roku, zainwestujmy w dobre obuwie z naturalnej skóry. Bądźmy ekologiczny - wspierajmy rzemieślnictwo. 

Naturalna skóra, to ekologiczna skóra - zobacz wideo