Dlaczego warto stawiać na lokalne produkty?

Moda na zagraniczne produkty trwa już od wieków. Mogłoby się wydawać, że to, co z zagranicy jest lepszej jakości, droższe i atrakcyjniejsze. Nie zawsze jednak to prawda! Coraz częściej możemy spotkać polskie produkty od lokalnych producentów, które są bardzo wysokiej jakości, często nawet lepszej niż te od sąsiadów. Dlaczego warto wybierać polskie i lokalne produkty? Przekonaj się sam!

Dobre, bo polskie!

Takie hasła jak: „polski produkt”, „lokalny wybór” czy też „polski design” są szczególnie doceniane przez konsumentów. Niegdyś nasze wyroby kojarzone były z sytuacją gospodarczą kraju. Polska była krajem rozwijającym się, nieco uboższym na arenie międzynarodowej. Wszystko to jednak się zmieniło! Teraz chętniej wspieramy lokalnych przedsiębiorców, bo wiemy, że ich produkty są nie tylko tworzone na wysokim poziomie, ale mają także patriotyczną wartość. Stąd też wyroby cieszą się dużą popularnością i są chętniej wybierane.

Moda na Zachód powoli przemija. Zaczynamy dostrzegać wady produktów sprowadzanych spoza granic naszego kraju. Przede wszystkim to często tańsze elementy produkowane na terenie Azji, następnie importowane do krajów bogatszych. Elementy te są powtarzalne i znaleźć je można w każdej sieciówce lub markecie. Produkty tworzone przez polskich projektantów często są niepowtarzalne i unikatowe. Odznaczają się wyjątkowym wzornictwem, a także stosowaniem wysokiej jakości materiałów lub składników, które świadczą o ich jakości, ale także bezpieczeństwie stosowania.

Kupowanie lokalne jest ważne dla nas wszystkich. Wspomagasz wówczas nie tylko sam kraj, ale też swoich sąsiadów, znajomych lub rodzinę. To również duży plus dla Ciebie! Jeśli wybierzesz polskiego producenta, ten dzięki możliwości zarobku, skorzysta i z Twoich usług lub produktów. Taka wymiana jest bardzo korzystna, bo wszyscy zyskują!

 


Poznaj lokalnego producenta z Bydgoszczy


  

Jakość przede wszystkim!

Klienci coraz częściej zwracają uwagę na jakość produktu. Czytają metki, sprawdzają skład i etykiety, liczą również na stały kontakt ze sprzedawcą. Chcą, aby towar służył im jak najdłużej i wciąż był w doskonałym stanie. Sięgają do tradycji oraz historii, dlatego wybierają lokalne firmy, które mogą bliżej poznać. Zauważyć można także, że jakość naszych wyrobów znacznie przewyższa poziomem towary importowane.

Duże możliwości rozwoju dla przedsiębiorców dał Internet. Muszą mieć oni jednak świadomość, że to właśnie jakość świadczonych przez nich usług lub oferowanych produktów będą decydować o wyborze właśnie ich firmy. Konsumenci mają możliwość porównania towarów i znalezienia tych z wyższą jakością i korzystną ceną. Również rozwój dużych miast takich jak Warszawa, Poznań, Bydgoszcz czy Gdańsk dał wiele możliwości do wyboru produktów lokalnych. Na miejscu można kupić towar z tzw. wyższej półki.

Jakość idzie w parze z ceną! Wielu klientów nadal zastanawia się, dlaczego importowane produkty są tańsze od tych, tworzonych na miejscu. Otóż koszty produkcji, materiałów, a także spełnienie wszystkich wymogów dotyczących jakości, bezpieczeństwa, zatrudniania specjalistów i przestrzegania nałożonych norm wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Produkty importowane często tworzone są w krajach, które nie mają nałożonych tak wielu uwarunkowań prawnych, przez to ich koszty produkcji są bardzo niskie, a do pracy zatrudniana jest tania siła robocza.

 

Kupuj lokalnie – wybierz firmę z Bydgoszczy!

To miasto, które na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle się rozwinęło. Infrastruktura, liczne projekty i zasoby dają duże możliwości do budowania swojego biznesu właśnie w Bydgoszczy. Rynek cały czas się rozrasta, a Ty masz pewność, że znajdziesz swoich klientów bardzo szybko. Lokalni przedsiębiorcy mają wiele do zaoferowania i mogą pochwalić się wyrobami bardzo wysokiej jakości.

Bydgoszcz to miejsce, które zyskuje na popularności, wybierają je studenci i osoby poszukujące lepszych warunków do życia. Liczne uczelnie, parki przemysłowe i dobre skomunikowanie dają możliwości rozwoju. Planowane otworzenie drogi ekspresowej, łączącej autostrady, pozwoli w bardzo krótkim czasie dotrzeć z południa na północ Polski. Duże znaczenie ma także bydgoski port lotniczy, który każdego roku oferuje coraz więcej połączeń zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Przedsiębiorcy mogą tutaj świetnie się rozwijać. Przykładem jest producent skór, który właśnie wybrał Bydgoszcz, by móc prowadzić swoją działalność. Firma Europell proponuje wysokiej jakości skóry naturalne dystrybuowane (produkcja skór odbywa się we Włoszech, jednak hurtownia i magazyn w Polsce) na miejscu w Niwach pod Bydgoszczą. To lokalna firma z dużym potencjałem, który może doskonale wykorzystać, właśnie działając na terenie tego miasta!

 


Sprawdź ofertę producenta skór z Bydgoszczy