Europell Expert: jak przedłużyć żywotność skóry?

Profesjonalna konserwacja

W profesjonalne środki najlepiej zaopatrzyć się w zestawie. Ten proponowany przez naszą markę składa się z preparatu czyszczącego i kremu ochronnego. W każdym zestawie znajduje się gąbka lub ściereczka, dzięki którym na pewno czyszczona przez nas skóra nie zostanie zarysowana. Dopełnieniem czyszczenia jest konserwacja kremem ochronnym. Tworzy on powłokę zabezpieczającą skórę przez zabrudzeniami. Dodatkowo czyni ją miękką i przyjemną w dotyku.

Sprawdzone zestawy

Aby maksymalnie ułatwić pielęgnację i konserwację skór, mamy w stałym asortymencie sprawdzone zestawy środków. Do skór gładkich, meblowych najlepiej sprawdza się połączenie środka czyszczącego Soft Clean i preparatu pielęgnacyjnego LV Protector. Zaleca się stosować je co 3 miesiące. W komplecie znajduje się odpowiednio szczoteczka do skóry lub gąbka. W przypadku skór anilinowych, czyli tych najczęstszych, z najmniejszą ingerencją w strukturę, proponujemy zestaw Aniline Cleaner i Aniline Cream. Ta kombinacja perfekcyjnie chroni je przed plamami i zabrudzeniami. W komplecie otrzymasz od nas odpowiednio dopasowane do rodzaju skóry gąbki i szczoteczkę.

Jak przedłużyć żywotność skóry?

By móc cieszyć się pięknem i komfortem skórzanych mebli, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Ich stosowanie przedłuży żywotność materiału:

  • Skórzane meble powinny stać w odległości min. 40 cm od kaloryfera czy innych źródeł ciepła. Pod jego wpływem może zacząć się ona marszczyć i pękać.
  • Powietrze w pomieszczeniu, w którym trzymamy skórzane meble, powinno być odpowiednio nawilżone. Wystarczy nawet pojemnik z wodą umieszczony na kaloryferze.

Równie ważna jest wentylacja pomieszczenia. Zastałe powietrze sprzyja powstawaniu uszkodzeń i również wysusza skórę.

Jaka skóra będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie?

  1. Jeśli Twój dom jest pełen dzieci lub zwierząt domowych, najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebla, który nie będzie uciążliwy w sprzątaniu. W takim przypadku wybór jednej ze skór z naszych trzech kolekcji: Citi, Moda lub Pamelo będzie strzałem w dziesiątkę! Proponowane skóry są łatwe w utrzymaniu czystości dzięki garbowaniu oraz zastosowaniu odpowiedniej obróbki.
  2. Druga grupa w naszej ofercie to kolekcje Cerato, Paloma oraz Malaga. Są to skóry półanilinowe, anilinowe oraz nubukowe. Zapewniają nieporównywalny komfort i są uznawane za najszlachetniejsze. Dużą zaletą tego rodzaju skór jest przyjemna w dotyku struktura i elegancji wygląd. Pamiętaj jednak, że skóry te wymagają odpowiedniej impregnacji, a przede wszystkim ochrony przed wilgocią.

Warto zadbać o ponadczasowe piękno obić z naszego szlachetnego materiału. Z odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem preparatów sprawimy, ze skórzane meble będą nam służyły lata.