Europell Expert: skóra galanteryjna — o właściwościach i zastosowaniu

Skóra naturalna w galanterii odgrywa istotną rolę. Sprawia, że produkty z niej wykonane są trwałe i eleganckie. Skóra galanteryjna jest połączeniem wytrzymałości oraz estetyki, a także walorów użytkowych. Swoje właściwości skóra nabiera po nałożeniu pigmentu na jej powierzchnię.

Co określamy skórą galanteryjną?

Jest to materiał wykorzystywany do produkcji dodatków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Skóra galanteryjna w ofercie producenta skór to niczym nieograniczone możliwości w doborze surowca, wyjątkowe wzory i style. Skóra galanteryjna odznacza się miękkością, szeroką gamą kolorów, cieni, konsystencji, a także jest stosunkowo lekka. Doskonale sprawdza się do tworzenia torebek, butów i akcesoriów skórzanych.

Właściwości skóry galanteryjnej

Skóra jako materiał naturalny wykazuje wiele właściwości, które świadczą o zaletach jej użytkowania. Przede wszystkim skóra jest niezwykle trwała, a co więcej produkty z niej wykonane odznaczają się długowiecznością. Wybór galanterii skórzanej daje pewność, że posłuży przez wiele lat.

Inną cechą skór jest to, że galanteria z nich wykonana jest zawsze modna! To uniwersalny materiał, który za każdym pojawia się w trendach sezonowych. Dlatego wykonane z niej torebki, portfele lub paski są chętnie wybierane przez miłośników stylu i klasy.

Skóra galanteryjna pozwala tworzyć artykuły niezwykle eleganckie, a zarazem praktyczne. Są odpowiednie dla alergików, utrzymują ciepło przez długi czas, a także oddychają. Skóra nie pochłania wilgoci i jest łatwa w pielęgnacji. Odpowiednie preparaty do skóry naturalnej pozwalają zachować jej wytrzymałość.

Zastosowanie skóry w galanterii

W produkcji galanterii skórzanej powinno stosować się naturalne materiały, aby zachować trwałość artykułów. Istotne jest więc rozpoznanie skóry naturalnej od tej sztucznej. Warto wziąć pod uwagę dwie cechy: zapach oraz warstwy skóry. W przypadku zapachu skóra naturalna pachnie dość specyficznie, nie czuć w niej chemii, farb czy kleju. Co więcej, skóra z pewnością nie jest bezwonna. Skóra to wystarczająco wytrzymały materiał, dlatego nie są konieczne dodatkowe warstwy.

Mając pewność, że galanteryjna skóra jest naturalna, możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego jej rodzaju. W ofercie Europell Group - producenta skór — znaleźć można szeroki wybór różnych rodzajów skóry:

  • MANAROLA — to nappa z miękkiej skóry bydlęcej.
  • VERNAZZA — miękka i gładka w dotyku skóra bydlęca.
  • VENEZIA — miękka w dotyku tłoczona skóra bydlęca.
  • SIENA — skóra bydlęca, która posiada drobne ziarno.
  • CATANIA — licowa, miękka skóra z jedwabistym chwytem.
  • TROPEA — skóra posiadająca delikatnie korygowane lico.
  • POSITANO — skóra bydlęca o naturalnym ziarnie.
  • MOUSSE — naturalne ziarno skóry bydlęcej.
  • NUBUK — pełna anilina o naturalnym ziarnie.

Producent oferuje także skóry: COCCODRILLO, COCCODRILLO LUX, COCCODRILO DELUX, SIOUX, PALERMO, BURBOUNESE, a także BYCAST.

Skórę galanteryjną wykorzystuje się do tworzenia pasków, teczek, torebek, portmonetek, jako materiał dekoracyjny i wiele więcej! Galanterię skórzaną można podzielić na damską oraz męską. Galanteria jest uzupełnieniem ubioru, dodatkiem, który stał się nieodłącznym elementem całych stylizacji. Praktyczne i wytrzymałe torby na laptop, eleganckie paski oraz torebki o różnym fasonie wpisały się w kulturę naszych czasów. Wysokiej jakości skóra naturalna pozwala tworzyć wyjątkową galanterię dopasowaną do potrzeb użytkowników.