Garbarnia: Serce Procesu Garbowania Skór Naturalnych

Proces Garbowania Skór w Europell

Z ubojni do garbarni:

Produkcja skóry zaczyna się od dostarczenia skór bydlęcych z ubojni do naszej garbarni. Skóry są starannie selekcjonowane, aby zapewnić, że tylko najlepszy surowiec będzie użyty w dalszym procesie produkcji.

Garbowanie wstępne:

Skóry trafiają na kolejny etap w garbarni, gdzie są oczyszczane z resztek tkanki tłuszczowej, włosia, soli i innych zanieczyszczeń.

Ten etap jest kluczowy, aby przygotować skóry do właściwego garbowania.

Garbowanie właściwe:

W tej fazie skóry są wkładane do specjalnych basenów zlokalizowanych na terenie garbarni, gdzie są traktowane środkami garbującymi.

Te środki, zbiorczo nazywane brzeczką, mogą być naturalne, jak garbniki roślinne, lub syntetyczne.

To dzięki temu procesowi skóra staje się trwała, odporna na gnicie i bardziej elastyczna.

Rozdwajanie:

Skóra jest rozdzielana na cieńsze warstwy, znane jako dwoiny. To pozwala na wykorzystanie skóry w różnych zastosowaniach, w zależności od wymaganej grubości.

Wyrównywanie grubości:

Dalsze obrabianie skóry, aby zapewnić jej jednolitą grubość na całej powierzchni, co jest szczególnie ważne w produkcji wysokiej jakości obuwia i odzieży.

Garbowanie wtórne:

Często stosowane w celu osiągnięcia specyficznych właściwości skóry, jak dodatkowa miękkość. Na tym etapie skóry są także barwione.

Suszenie:

Skóry są suszone w kontrolowanych warunkach, aby zapobiec deformacji i przygotować je do etapu wykończenia.

Wykończenie skóry:

Ostatni etap, podczas którego skóra jest barwiona, polerowana i może być dodatkowo impregnowana lub zabezpieczana przed ścieraniem. Tu następuje jej wykańczanie i przygotowanie do transportu do naszego magazynu w Polsce.

 

Transport do magazynu:

Gotowe skóry opuszczają nasze garbarnie i Włochy i są wysyłane do magazynu Europell Group w Polsce, skąd trafiają do klientów w całej Europie.

 

Długie Lata Tradycji i Nowoczesności

Garbarnie we Włoszech cieszą się wiekową tradycją i najwyższą jakością wyrobów na całym świecie. Wiedza i doświadczenie włoskich garbarzy są kluczowe produkując skóry naturalne najwyższej jakości.

Posiadając garbarnie we Włoszech, Europell Group ma bezpośredni wpływ na każdy etap produkcji, co pozwala na dostosowanie procesu do specyficznych potrzeb i zamówień klientów, jednocześnie zachowując pełną troskę o środowisko.

Zapraszamy do Kontaktu

Jeśli szukasz skór najwyższej jakości, zaprojektowanych z myślą o specyficznych zastosowaniach i produkowanych z troską o każdy detal – zapraszamy do kontaktu z Europell.

Wejdź także w zakładkę oferta, żeby poznać skóry naturalne w kolekcji Europell Group.

W naszym magazynie w Polsce znajdziesz bogaty asortyment skór, gotowych do wykorzystania w Twoich projektach i zarazem dostępnych od ręki.