Jaka skóra jest najlepsza?

Skóra na ekstremalne warunki

Jednym z najpopularniejszych zastosowań skóry, jest tapicerka meblowa. Skór odpowiednich do obicia mebla jest bardzo wiele, w samej ofercie Europell Group znajduje się kilkanaście kategorii – sprawdź, natomiast waża jest odpowiedź na pytanie: w jakich warunkach będzie użytkowany nasz wymarzony mebel?

Dla skóry, ekstremalnym środowiskiem jest dom, w którym zarówno są zwierzęta, jak i dzieci. Jednak dobra wiadomość jest taka, że ten materiał będzie w doskonałej formie przez lata, nawet pomimo częstych zachlapań, zadrapań, częstego przestawiania i przecierania. Kluczem do długowieczności, jest odpowiednia konserwacja i ochrona – najlepiej profesjonalnymi środkami naprawczo-pielęgnacyjnymi.

Najlepszymi pod kątem wytrzymałości i łatwości w użytkowaniu będą skóry: Moda, Citi i Pamelo. To skóry w przedziale 0.9-1.3 mm, z korygowanym licem. Skóry z tej grupy są wyjątkowo bardzo odporne na światło i tarcie.

 

Pół-aniliny i pełne aniliny

Kolejną grupą są skóry pół-, pełnoanilinowe oraz nubukowe, w ofercie Europell Group będą to Malaga, Cerato i Paloma. Zapewniają nieporównywalny komfort i są uznawane za najszlachetniejsze. Dużą zaletą tego rodzaju skór jest ich przyjemna w dotyku powierzchnia – w szczególności w przypadku Malagi, czyli skóry nubukowej. Jednak te skóry bardziej niż inne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkim ochrony przed wilgocią, przemoczeniem i zabrudzeniem. Polecane dla prawdziwych koneserów stylu i komfortu.

 

  

Odrobina szaleństwa

Dla fanów mocnych, elektryzujących kolorów, serdecznie polecamy naszą najnowszą kolekcję galanteryjną - Jesień/zima 2022. Najnowsza linia skór galanteryjnych marki Europell Group, prezentuje zarówno najmodniejsze typy skóry galanteryjnej, jak i topowe warianty kolorystyczne na nadchodzący sezon. Selekcja najmodniejszych skór galanteryjnych z tłoczeniami momentalnie przyciągającymi wzrok - od jaszczurki, przez pytony i krokodyle, aż po skóry kolorystycznie elektryczne! Kolekcja, użyta do produkcji ekskluzywnych wyrobów galanteryjnych, gwarantuje absolutnie wyjątkowy efekt wizualny. W ofercie znajdujemy wiele zwierzęcych tłoczeń - Pytony, Cocco Soft i Cocco Eco, czyli krokodyle oraz Lucertole - jaszczurkę. Ponad to, szczególną kategorię stanowi artykuł Electric, czyli zestawienie 7 bardzo mocnych kolorów skóry z chromowej z połyskiem. Dodatkowo, kolekcję zasiliły artykuły Malibu, San Diego i Santa Monica oraz ponadczasowy Crazy Horse. 

  

Jak przedłużyć żywotność skóry?

By móc cieszyć się pięknem i komfortem skórzanych mebli, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Ich stosowanie zapewni meblom długowieczność.

  1. Skórzane meble powinny stać w odległości min. 40 cm od kaloryfera czy innych źródeł ciepła. Pod jego wpływem, skóra może zacząć się marszczyć i pękać.
  2. Powietrze w pomieszczeniu, gdzie trzymamy skórzane meble, powinno być odpowiednio nawilżone. Wystarczy nawet pojemnik z wodą umieszczony na kaloryferze.
  3. Równie ważna jest wentylacja pomieszczenia. Zastałe powietrze sprzyja powstawaniu uszkodzeń oraz wysusza skórę.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia konserwacja mebli specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi ku temu. Należy pamiętać, że każda skóra wymaga użycia innych środków do pielęgnacji. W ofercie Europell Group posiadamy środki pielęgnacyjne do skór anilinowych, samochodowych, nubukowych oraz gładkich meblowych. Sprawdź ofertę środków pielęgnacyjno-naprawczych!