Panele tapicerowane ze skóry naturalnej

Na rynku od wielu, wielu lat funkcjonują meble obite w skórę, galanteria skórzana, obuwie czy luksusowe wnętrza jachtów i samochodów – oczywiście w skórze naturalnej. Jednak zarówno projektanci wnętrz, jak i sami reprezentanci branży skórzanej nie próżnują, prą na przód wymyślając nowe, funkcjonalne i trwałe rozwiązania z wykorzystaniem tego szlachetnego surowca.

Od wieków skóra naturalna jest szanowana, przez wzgląd na jej wyjątkowe parametry wytrzymałościowe – kiedyś służyła przede wszystkim do wyrobu zbroi czy arsenału bojowego, dzisiaj również jest wykorzystywana do wymagających celów (np. specjalistyczne obuwie). Jednak dzisiaj skupimy się na stosunkowo nowym trendzie, który potrafi zrobić efekt „wow!” już po pierwszym spojrzeniu.

Panele ścienne

Panele tapicerowane zaczęły funkcjonować w przestrzeni publicznej nie tylko obite w tkaninę, lecz również w skórę naturalną. Najczęściej dotychczas spotykane jako zagłowia do łóżek czy całe elementy łóżka. Idea poszła jednak mocno do przodu i już dzisiaj możemy spotkać wspaniałe mozaiki zdobiące ściany mieszkań, które są skórzanymi panelami tapicerowanymi. Daje to nie tylko nowe możliwości aranżacji wnętrza, ale również nieszablonowy wygląd.

Jest to bardzo funkcjonalna opcja, w szczególności dla osób, które lubią częste zmiany. Panele – najczęściej lekkie kasetony, są z tyłu podklejone rzepem, który łatwo może zostać zamocowany do ściany. Do takich rzepów możemy łatwo przyczepiać panele, a później – w razie chęci zmiany – odczepić i zamienić panel na inny.

Jesteś architektem lub projektantem? Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

 

Okładziny ścienne i podłogowe

Poza panelami zaczęły funkcjonować również okładziny ścienne i podłogowe. To dla fanów mniej wypukłych elementów, a bardziej spłaszczonych, przypominających elementy grubej tapety lub wykładziny. Jednak jest to swego rodzaju ujma dla okładziny ze skóry naturalnej – porównanie jej z tapetą czy wykładziną, ponieważ zarówno jej walory estetyczne, jak i parametry wytrzymałościowe, są nieporównywalnie wyższe od wymienionych.

Skóra naturalna jest hipoalergiczna, długowieczna, bardzo trwała – odporna na światło oraz tarcie, oraz ze zdolnością do oddychania. Przy wyborze odpowiedniej skóry warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Europell Group produkuje skórę we Włoszech, w garbarni z wieloletnią tradycją, gdzie jakość gra pierwsze skrzypce.

Okładziny ze skóry naturalnej będą więc świetną alternatywą dla paneli, kamienia czy tkaniny – używa się jej aktualnie do wykończenia sufitu, obudowy kominków, wykończenia mebli oraz podłogi. Ta propozycja gwarantuje niebanalny wygląd wnętrza – w porównaniu z kamieniem czy drewnem, zawsze będzie miła w dotyku i ciepła. Szeroki wybór rozmiaru okładziny i jej wariantów kolorystycznych ukazuje jeszcze więcej możliwości kreacji.

 Skórzane panele ścienne  Okładzina ścienna skórzana

Nie zapominajmy o pielęgnacji!

Skóra, to produkt długowieczny, który wraz z biegiem lat i użytkowaniem jej, nabiera nowych wymiarów estetycznych. Jednak należy pamiętać, aby ją regularnie konserwować, a co za tym idzie – pielęgnować.

Niezmiennie polecamy specjalistyczne produkty do skóry naturalnej, ponieważ tylko takie kosmetyki, zapewniają nam niezbędną ochronę i gwarancję dbania – a nie nieumyślnego niszczenia naszych ulubionych produktów ze skóry.

Sprawdź naszą propozycję na specjalistyczne dbanie o skórę!