Pomysły na wykorzystanie skóry w aranżacji wnętrz

Komfort to inaczej stan wygody psychicznej lub fizycznej, połączony zwykle z dobrobytem i elegancją. To również zespół czynników czy warunków zapewniających wygodę. Przykłady użycia: W ich domu stała prawdziwie komfortowa kanapa obita skórą.

Co dzisiaj oznacza dla nas komfort?

Słownikowa definicja komfortu to stan, do którego dążymy przy aranżowaniu naszego domowego wnętrza. Nie bez powodu określamy nasze domy osobistymi twierdzami. Od dawna urządzaniu pomieszczeń towarzyszyły różne style – od glamour po nowoczesne hygge. Do różnych stylów pasują osobne materiały. Jednak jest jeden surowiec, który jest ponadczasowy – skóra naturalna.

Zmieniające się style a ponadczasowa skóra

Skórzane fotele czy kanapy będą pasowały do eleganckiego wnętrza w stylu glamour – z ciemnymi ścianami i srebrnymi elementami.

Do obicia wymarzonej kanapy czy fotela idealnie sprawdzi się skóra obiciowa z oferty Europell. Typ Cerato w wariancie kolorystycznym Black lub Dark Brown perfekcyjnie dopełni nawet najbardziej wymagające wnętrze.

Styl hygge, to koncept wymyślony przez Duńczyków. Dominują w nim naturalne surowce, takie jak skóra, wełna owcza i drewno. Charakteryzuje się jasnymi ścianami (aby możliwie jak najbardziej rozjaśnić wnętrze). Hygge bardzo dobrze komponuje się z meblami vintageobitymi skórą meblową Old England czy skórą Antyki – Brown lub Old Fashion (dostępna w ofercie Europell). Skóry Old Fashion charakteryzują się dużą odpornością na światło, co będzie przydatne w przypadku stylu hygge.

Gdzie kupić skórę obiciową na metry?

W ostatnim czasie bardzo popularnym stylem w aranżacji własnej przestrzeni został styl loftowy (nazywany też industrialnym). Duże, wysokie przestrzenie, stal, cegła… co lepiej może łączyć się z tak surowymi elementami niż skóra? Aranżerzy i designerzy lubią w przypadku loftu łączyć w nietypowy sposób różne rodzaje krzeseł czy foteli. Do obicia mebli w lofcie idealnie sprawdzi się skóra odporna na tarcie oraz z dużą zdolnością do oddychania. Dobrym wyborem będzie skóra meblowa Antyki w różnych wariantach kolorystycznych – np. Light Brown czy Old Fashion.

Producent skór naturalnych

Przy okazji aranżowania wnętrza z użyciem naturalnych skór obiciowych warto zadbać o jej żywotność. Środki do pielęgnacji skór anilinowych, nubuków, korygowanych, półanilinowych oraz samochodowych marki Europell są idealnym rozwiązaniem na zadbanie o skórę tapicerską.

Sprawdź naszą ofertę!