Powody, dla których warto wybrać obuwie ze skóry naturalnej

Każdy z nas posiada w szafie kilka par butów, które nosi w zależności od okazji. Jest to obuwie sportowe, eleganckie lub na co dzień. Różnią się nie tylko formą, ale również materiałem, z którego są wykonane. Przeważają z pewnością te tworzone ze sztucznych materiałów, których cena jest zazwyczaj niższa, jednak je nosimy zwykle przez jeden sezon. Dlatego nie powinno zabraknąć w kolekcji obuwia, tych ze skóry. To inwestycja na lata, a także wiele zalet dla Twojego zdrowia! Dowiedz się, dlaczego warto mieć w swojej szafie choć jedną parę butów ze skóry naturalnej.

Jakość i wytrzymałość butów ze skóry naturalnej

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak to możliwe, że buty kupione za kilka złotych po paru miesiącach nadają się do wyrzucenia, a z kolei buty skórzane po Twojej babci wciąż wyglądają doskonale? To właśnie jakość skóry naturalnej sprawia, że są one wytrzymałe i posłużą nawet przez kilkadziesiąt lat. Buty skórzane powstają z garbowanej skóry bydlęcej, która jest niezwykle trwała. Skóra naturalna to jeden z najstarszych materiałów, jakie zna ludzkość. Świadczą o tym między innymi popularne rzymianki z czasów starożytnych, które do dziś można oglądać w muzeach. Dziś producenci butów próbują przekonać konsumentów, że buty z wiskozy lub gumy są równie wysokiej jakości. To nieprawda! Obuwie, tworzone przez światowe marki, z tych materiałów są po prostu tańsze w produkcji, a sprzedawane za cenę tych ze skóry.

 


Poznaj naszą ofertę skóry naturalnej


 

Komfort i zdrowie dla Twojej stopy

Buty ze skóry już od lat są cenione zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Wybieramy je nie tylko jako eleganckie obuwie na ważne okazje, ale też na co dzień, czy w celu uprawiania sportu. Obuwie skórzane to duża wygoda, ciekawy design oraz wysoka jakość. Wielu posiadaczy często twierdzi, że butów tych „nie czuć” na nodze. Są lekkie, komfortowe i doskonale leżą!

Dużą zaletą butów ze skóry naturalnej jest ich dopasowywanie się do stopy. Tak! Obuwie to idealnie leży i dostosowuje się do indywidualnego kształtu nogi. Dlatego wybierając trampki, czółenka czy nawet kozaki, masz pewność, że będą one perfekcyjnie leżeć, a stopa będzie właściwie ułożona. Obuwie ze sztucznych materiałów sprawia, że stopa jest nienaturalnie ułożona w bucie, a to prowadzić może do licznych schorzeń.

Skóra naturalna potrafi także oddychać! Posiada właściwości wentylacyjne, dlatego stopa podczas użytkowania obuwia może swobodnie oddychać. Dzięki temu nie poci się i nie jest narażona na wszelkie choroby skóry, czy też wyjątkowo nieprzyjemne zapachy. Ponadto skóra jest bezpieczna oraz antyalergiczna. Preparaty, które stosowane są do jej tworzenia, również są pochodzenia naturalnego, bez zbędnych i niebezpiecznych chemikaliów.

Zawsze w modzie!

Każdy sezon to nowe trendy w modzie. Jednak w przypadku obuwia ze skóry naturalnej pojawia się ono w każdej kolekcji! Dlaczego? To ponadczasowe obuwie, które sprawdzi się na przeróżne okazje i do wielu stylizacji. Skóra jest uniwersalna, a także zawsze świetnie się prezentuje. Jest synonimem dobrego gustu i klasy. Doskonale będzie wyglądać zarówno w wydaniu eleganckim, jak i klasycznym na co dzień. Niegdyś liczba fasonów była mocno ograniczona, jednak teraz znaleźć można dosłownie każdy typ obuwia ze skóry naturalnej. Trampki, sandły, botki, szpilki czy kozaki – a to wszystko w wielu wzorach, kolorach i kształtach!

Buty od sprawdzonych, lokalnych producentów!

Kupując buty ze skóry naturalnej, masz pewność, że zostały one stworzone z dbałością o każdy detal. Wielu lokalnych producentów proponuje wysokiej jakości skórę naturalną, która świetnie sprawdza się do produkcji obuwia. To duże wsparcie dla firm, które swoją działalność prowadzą w Polsce. Przykładem jest firma Europell, produkująca we Włoszech, lecz siedziba znajduje się tu na miejscu, która proponuje skórę naturalną w Bydgoszczy i okolicach.

Wybierając krajowowego dystrybutora, masz pewność, że skóra naturalna pozyskiwana jest w sposób humanitarny i zgodny ze wszystkimi przepisami z poszanowaniem praw zwierząt. To również gwarancja, że buty z niej, tworzone są przez profesjonalistów i miłośników rzemieślnictwa, którzy dbają o każdy szczegół skórzanego obuwia.

Buty polskiej produkcji tworzone są przez rodzinne firmy, które pozyskują wysokiej jakości skórę naturalną, a także przywiązują wagę do tradycji rzemieślniczej i uwzględniają aktualne procedury. Wiedzą, jak ważna jest jakość, komfort użytkowania oraz dostosowanie do aktualnych trendów w modzie. A wszystko to znaleźć można u bydgoskich producentów skóry naturalnej.

Czy buty ze skóry naturalnej zawsze dużo kosztują?

Często mówi się, że jakość idzie w parze z ceną. Buty wykonane ze skóry naturalnej i od znanych producentów zazwyczaj są dość kosztowne, jednak ich jakość jest naprawdę wysoka. Jednak nie oznacza to, że jest to obuwie tylko dla wybranych! Wystarczy rozejrzeć się w sieci – znaleźć tam można doskonałej jakości buty ze skóry w świetnej cenie. Należy pamiętać, że buty skórzane to inwestycja na lata, bo pomimo intensywnej eksploatacji i taka posłużą nam naprawdę długo i będą prezentować się doskonale.

 


Sprawdź naszą ofertę skóry galanteryjnej