Top 5 trendów kolorystycznych na 2022 rok

Na przełomie roku, pasjonaci designu i stylu, a przede wszystkim trendów kolorystycznych, z zaciekawieniem obserwują branżowe portale i czasopisma. Najczęściej w okolicy jesieni publikowane są przewidywane trendy na kolejny sezon. W Europell Group uważnie analizujemy aktualnie obowiązujące trendy, aby rozwijać nasze produkty przez pryzmat aktualności. W naszej ofercie we wszystkich kategoriach znajduje się kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych – od musztardowych po navy blue. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór najciekawszych trendów. 

 1. Veri Peri

Na pierwszy ogień celujemy we fiolet, który zdecydowanie króluje w tym sezonie, głównie za sprawą wyroku znanej marki Pantone. Pantone LLC to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zasłynęło dzięki opracowanej autorskiej skali kolorów o nazwie Pantone Color Matching System. Kolorystyka prezentowana przez markę jest nieoczywista – często barwy odznaczają się fluorescyncyjnością czy metalicznością. 

Skóra Very Peri on Pantone

Na rok 2022 Pantone wybrało kolor Veri Peri, czyli liliowy, przytłumiony fiolet. Jak opisują ten kolor jego autorzy – jest to połączenie ciepła czerwieni i chłodu błękitu. Kolor ma za zadanie wzbudzać kreatywność odbiorcy, ponadto główne hasło koloru to „Digital Meets Physical”, co dodatkowo wzbudza energię emanującą z tych barw. 

2. Pantone Spring/Summer 2022 key color highlights

Poza kolorem sezonu, marka która perfekcyjnie opanowała sztukę określania nowych odcieni, udostępniła kilka nowych barw w odniesieniu do pokazów i dni mody z całego świata. Otrzymujemy więc Super Blue, który jest energetyczny, delikatnie wpadający w lazur; Playful Pink, czyli różowy w swojej pełnej krasie, zaprezentowany jako neonowy filtr na zdjęciu modernistycznej łazienki. Nie mogło zabraknąć Kwaśnej Cytryny, czyli Citrus Sours – od samego patrzenia na tę cytrusową zieleń robi się kwaśno na języku. Po żywych kolorach przychodzi czas na stonowaną, ziemistą glinę, czyli Primal Clays – kolor pustynny, pierwotny. Zaprezentowany jako dosłownie kawałek rudobrązowej gliny. Dodatkowo, w opublikowanym zestawieniu możemy oglądać przypominającą lato, pomarańczową (a raczej mandarynkową) Tangerine Pizzazz oraz coś z drugiego biegunu, czyli Chalky Neutrals – kredową, połamaną biel. 

3. Back to 60. And 70…. And also 80. 

W ostatnich 5 latach obserwujemy promowane przez największe modowe tuzy powrotu do lat 60., 70. Oraz 80. Jest to o tyle dobre i budujące, ponieważ możemy zatrzymać się na chwilę w galopującej konsumenckiej modzie i wrócić do ubrań z vintage shopów i rodzimych lumpeksów. 

Jednak to, co prawdziwie nas inspiruje do rozwijania naszych produktów skórzanych, to vintage meble. Kanapa obita w skórę w kolorze czerwonego wina? Fotel w przepięknym madrasie o barwie zgaszonej pomarańczy czy też może modernistyczny puf przypominający swoim kolorem i wyglądem oliwkę… Dodatkowo barwy, na które zdecydowanie należy w tym sezonie zwrócić uwagę, to cytrynowa żółć, jasna mięta oraz elektryczna fuksja. 

Pomarańczowa skóra

4. Kolory ziemi

Poza Chalky Neutrals oraz Primal Clays od Pantone, w tym sezonie będą królowały również inne kolory ziemi. Ciekawym wyborem jest Oberżyna, czyli ciemny niczym bakłażan fiolet. Ciemna czekolada oraz szlachetny bordowy szmaragd, to kolejne barwy inspirowane naturą. 

5. Kolory natury

Jeśli ziemia, to również rośliny! W 2022 roku będą brylować kolory przypominające skórkę dojrzałego awokado, dojrzałych oliwek czy łodyg młodych kwiatów. Możemy się spodziewać kolorów skóry używanych zarówno w galanterii, jak i w tapicerstwie meblowym, które będą prezentowały zarówno jasne, jak i ciemne odcienie zieleni. Jednak nie bójmy się innych kolorów, wiosną i latem zaszalejmy z torebką w kolorze żywej żółci lub w pomarańczowych szpilkach. 

 Skóra oberżyna

 

Sprawdź ofertę Europell Group - producenta naturalnych włoskich skór meblowych i galanteryjnych!