EKOLOGIA

 

Mówiąc o ekologii, mamy na myśli nie tylko szacunek dla środowiska, ale przede wszystkim działania! To racjonalne i praktyczne podejście do zasobów naturalnych, które wykorzystujemy w produkcji naszych skór.

 

 

Utylizujemy tony odpadów, które powstają po uboju bydła w postaci skóry naturalnej.
Pozostawiona, stanowiłaby nic innego, jak zanieczyszczenie najbliższego nam otoczenia.

My tę skórę uszlachetniamy i zamieniamy w dobro użytkowe, które dzięki swojej wytrzymałości zapewnia długowieczne swoje wykorzystanie. Oferowana przez nas skóra nie zmusza do szybkiej swojej zamiany na inne, najczęściej plastikowe substytuty, wykonane przede wszystkim
z przepełnionej szkodliwą chemią tkaniny.

 

GARBOWANIE BEZCHROMOWE

 

Skórę garbujemy nie tylko w tradycyjny, chromowy sposób. Stosujemy też tzw. technologię chrome free (bez zawartości szkodliwego pierwiastka chromu), co czyni naszą skórę w pełni biodegradowalną i przyjazną środowisku. 
 
GARBOWANIE ROŚLINNE

Nasze skóry są garbowane roślinnie, wg tradycyjnych, a niekiedy nawet antycznych recept. Skóra uszlachetniana naturalnymi garbnikami mimozy, dębu czy innymi, trafia, jako produkt gotowy do wielu uznanych marek galanteryjnych w kraju.

Nasze skóry produkujemy w technologii chromowej, ale też starą, tradycyjną metodą garbowania roślinnego. Chcemy w ten sposób brać aktywny udział w coraz szerzej promowanej, ogólnoświatowej kampanii na rzecz ochrony środowiska.

  
 

POZYSKANIE SUROWCA

Pozyskujemy surowiec, który pochodzi z bydła hodowanego wyłącznie na paszach naturalnych. Zwierzęta są poddawane ubojowi w sposób humanitarny, zgodny z europejskimi i krajowymi wymaganiami prawnymi. 
 
Zapisz się do newslettera