PIELĘGNACJA SKÓRY

 

Skóra naturalna to bardzo wytrzymały materiał, jednak wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Spełnienie kilku podstawowych zasad pozwoli na bezproblemową i bezpieczną eksploatację.

Pielęgnacja Skory

Zobacz nasze środki do pielęgnacji!  

Aby cieszyć się ponadczasowym pięknem obić z naszego szlachetnego materiału, trzeba zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Prawidłowe stosowanie preparatów, również tych stworzonych w domu, sprawia, że skórzanymi meblami będziemy cieszyć się latami. 

W celu maksymalnego ułatwienia w kwestii pielęgnacji i konserwacji skór, mamy w stałym asortymencie sprawdzone zestawy środków. Możemy rekomendować je z tzw. czystym sumieniem.

Do skór gładkich, meblowych najlepiej sprawdza się połączenie środka czyszczącego Soft Clean i preparatu pielęgnacyjnego LV Protector. Zaleca się stosować je co 3 do 6 miesięcy. W komplecie do każdego znajduje się odpowiednio szczoteczka do skóry lub gąbka.

W przypadku skór anilinowych, czyli tych najczystszych, z najmniejsza ingerencją w strukturę, proponujemy zestaw Aniline Cleaner i Aniline Cream. Ta kombinacja perfekcyjnie chroni je przed plamami i zabrudzeniami. W komplecie otrzymasz od nas odpowiednio dopasowane do rodzaju skóry gąbki i szczoteczkę.

 

 

KONSERWACJA

Wpływ na skórę naturalną ma przede wszystkim intensywne użytkowanie. Dlatego istotne jest, aby przeprowadzać regularną konserwację. Zabieg ten zabezpiecza skórę przed blaknięciem, wysychaniem, zamakaniem oraz ścieraniem.

 

SUSZENIE SKÓRY

Jeśli skóra ma kontakt z wilgocią nie należy suszyć jej bezpośrednio przy źródle ciepła. Ciepłe powietrze może sprawić, że skóra stwardnieje, nadmiernie się wysuszy oraz straci połysk.

 

PRZECHOWYWANIE

Chronić przed działaniem niekorzystnych warunków, a także przed nadmiernym kurzem. Mniejsze elementy, jak galanteria skórzana warto zabezpieczać w specjalnych pokrowcach.

 

CZYSZCZENIE

Do usunięcia zabrudzeń sprawdzi się nawilżona szmatka. Jednak te zaschnięte i trudne plamy należy czyścić w profesjonalnych praniach chemicznych, które specjalizują się w czyszczeniu skóry.