Europell Expert: przewodnik po świecie skór naturalnych

Chcemy Ci przedstawić ponadczasowy materiał, który jest z nami od początków ludzkości – skórę naturalną! To najpopularniejszy materiał na całym świecie, który jest synonimem luksusu oraz wysokiej jakości. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym surowcu!

Dlaczego właśnie skóra?

Decydując się na produkt ze skóry, wybierasz jakość, komfort oraz prestiż. Właściwości skóry naturalnej sprawiają, że jest to niezastąpiony materiał, który może być również inwestycją na lata! Oto powody, dla których warto wybrać skórę:

Długowieczność. Wysokiej jakości skóra to produkt na lata. To specyficzny materiał, który wraz z upływem czasu, zyskuje na uroku. Każdy mebel, obicie lub element ubioru są wyjątkowe, a podczas użytkowania nabiera głębię patyny i wzór zużycia. To unikalność, jaką daje skóra.

Możliwość renowacji. Zaletą skóry naturalnej jest to, że jeśli zauważalne będą ślady użytkowania – można to naprawić! Materiał ten całkowicie nadaje się do odnowy i odświeżenia. Czasem wystarczą jedynie odpowiednie środki do konserwacji skóry naturalnej.

Recykling? Tak! Skóra to materiał, który podlega biodegradacji. To najbardziej przyjazny dla środowiska materiał, a proces jej rozkładu trwa od 10 do 50 lat. Odrzuty podczas tworzonych produktów ze skóry są wykorzystywane do wypełnienia worków bokserskich, produkcji wkładek do butów i wielu innych.

Producenci skór dokonują recyklingu około 270 milionów skór bydlęcych rocznie, a więc 7,3 mln ton, które gdyby były innym materiałem, trafiały na składowiska odpadów.

Komfort na najwyższym poziomie. Prawdopodobnie nie ma bardziej komfortowego materiału niż skóra naturalna. Surowiec ten posiada naturalną przepuszczalność powietrza, co oznacza że temperatura ciała może być łatwo regulowana. Zapewnia także naturalną absorpcję wody i tworzy barierę, która zatrzymuje jej wnikanie do momentu, aż zostanie swobodnie odparowana.

Wiele możliwości. Skóra zaskakuje swoją wszechstronnością zastosowania. Materiał może zostać poddany obróbce i zyskać różne właściwości. Jest bardzo wytrzymały i doskonale sprawdza się jako obicie mebli, ale też jest elastyczny i miękki do stworzenia komfortowych butów.

Luksus i piękno w jednym. Wartość estetyczna skóry ma również ogromne znaczenie. Materiał ten starzeje się z godnością, a profesjonalna obróbka wydobywa najlepsze jego wartości. Na rynku nie ma drugiego takiego surowca, który odznacza się wysokim komfortem i przyjemnością w dotyku – to synonim luksusu.

 


Sprawdź ofertę skóry naturalnej


 

Ekologiczny aspekt skóry naturalnej

Jak wiadomo skóra posiada zdolność do recyklingu, jednak to nie jedyny powód, dla którego jest to materiał ekologiczny. Skóry wykorzystywane w garbowaniu nie pochodzą od zwierząt hodowanych w tym celu. Surowiec jest odpadem w procesie produkcji żywności. Tak więc dopóki konsumujemy mięso, skóry pozostaną odpadem, który można praktycznie wykorzystać.

Przetwórstwo skór naturalnych jest określone prawem. Czynności te są ściśle regulowane przez rządy pod kątem zgodności z normami środowiskowymi. Działalność producentów podlega przepisom międzynarodowym oraz audytom.

W trosce o wodę, która wykorzystywana jest w garbarniach, również stosowane są szczególne procedury. Wiele garbarni posiada właśnie oczyszczalnie ścieków lub kieruje je do komunalnych jednostek. Tworzone są cyrkulacyjne strumienie odpadów, które zapewniają nowe materiały lub źródła energii z odpadów stałych.

 

 

Wejdź do świata skóry z Europell Group

To pierwsza część naszego krótkiego przewodnika po świecie skór naturalnych. W kolejnej opowiemy więcej o procesie garbowania, pielęgnacji skóry i przybliżmy Ci naszą działalność!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej już teraz o skórze, jej produkcji, pielęgnacji i innych aspektów – zapraszamy do współpracy z nami! Działamy na rynku jako producent skór z Bydgoszczy, gdzie właśnie w tym mieście mamy swoją siedzibę, a z kolei produkcja odbywa się we Włoszech, skąd pozyskujemy wysokiej jakości surowiec, jakim jest skóra naturalna.

Jesteśmy rodzinną firmą i cenimy ciepłe oraz autentyczne relacje. Na każdym kroku wspieramy się, szanujemy i możemy na siebie liczyć. To także przenosimy na relacje z naszymi Klientami.


Poznaj producenta skóry z Bydgoszczy