Dlaczego warto wybrać skórę naturalną?

Dobrej jakości, naturalna skóra pozostaje na lata

Dobrze wykonana skóra jest trwała i w przeciwieństwie do większości sztucznych lub syntetycznych materiałów z wiekiem staje się lepsza, nabierając głębi patyny i wzoru zużycia, który jest indywidualny dla użytkownika – podobnie jak ulubiona para dżinsów. Ponieważ świadomie szukamy sposobów na obniżenie lub konsumpcję, skóra bardzo pasuje do etosu „kupuj mniej, kupuj lepiej”. Inwestowanie w wysokiej jakości wyroby skórzane to inwestycja w przyszłość.

Skóra jest łatwa w naprawie i utrzymaniu

Podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju zaczyna się od produktów, które można naprawiać, aby zapewnić długowieczność użytkowania. Skóra wymaga bardzo niewiele w zakresie konserwacji przez cały okres użytkowania i jest łatwa do naprawiania w domu, nie wykorzystuje na przykład zasobów do prania i suszenia, a coraz częściej widzimy ożywienie umiejętności rzemieślniczych czy oferowanie usług naprawy cennych wyrobów skórzanych.

Skóra i produkty uboczne ze skóry można poddać recyklingowi

Skórzane odpady z procesu produkcyjnego można ponownie wykorzystać jako wypełnienie (na przykład w workach bokserskich) lub połączyć z innymi materiałami w celu wytworzenia produktów kompozytowych, takich jak skóra, która jest używana do wkładek do pięt w obuwiu. Skórę pod koniec życia można zmielić, aby w ten sposób wykorzystać tpp. Pod koniec swojego użytkowania skóra ulegnie biodegradacji, w zależności od rodzaju, w okresie od 10 do 50 lat. Widzimy, jak skórzane wykończenia są twórczo włączane do pokryć ściennych, a coraz więcej firm przetwarza skórzany komponent z obuwia i galanterii skórzanej do zupełnie nowych przedmiotów.

Skóra ma wiele różnych zastosowań końcowych

Umiejętności rzemieślników wykorzystują ten sam podstawowy surowiec i przekształcają go w wiele różnych „tkanin” o różnych właściwościach i zaletach. Skórę można zaprojektować tak, aby była wystarczająco wytrzymała na meble, a jednocześnie wystarczająco miękka, aby zapewnić wygodne obuwie. Stworzy najlepsze rękawice do garnituru lub ochronne, odporne na ścieranie rękawice motocyklowe. Skóra jest najbardziej elastyczną kurtką lub najtwardszym butem do chodzenia.

Skóra zapewnia naturalny komfort

Skóra ma „oddychalność”, która pozwala łatwiej regulować temperaturę ciała, naturalnie wchłania i zatrzymuje wilgoć z dala od skóry, dopóki nie wyparuje na zewnątrz. Dopasuje się również do użytkownika – niezależnie od tego, czy jest to rękawiczka, but, skórzana kurtka czy portfel noszony przez lata w tylnej kieszeni, skóra dopasowuje się do użytkownika, zapewniając bardzo indywidualny komfort i dopasowanie.

 

Skóra jest naturalnie piękna

Skóra posiada naturalne piękno, które w przeciwieństwie do wielu materiałów poprawia się wraz z wiekiem. Chociaż każda skóra jest inna, producenci skóry starają się wydobyć jej najlepsze cechy, niezależnie od tego, czy jest to wygląd całkowicie anilinowy, po ten, który jest fachowo wykończony, aby połączyć trwałość i łatwą pielęgnację.

Skórzany uchwyt dodaje luksusu

Skóra od dawna jest składnikiem dóbr luksusowych, od pożądanych torebek po obuwie i odzież. Ma charakterystyczny dotyk i jakość noszenia, której nie można powielić, dlatego często łączy się go z technologią o twardych krawędziach, aby zapewnić bardziej luksusowy i osobisty charakter przedmiotowi, który w przeciwnym razie jest anonimowy. Podobnie jak w przypadku wszystkich naturalnych materiałów, tworzy bardziej emocjonalne, mniej funkcjonalne wrażenia użytkownika.

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję!