Skóry naturalne Warszawa

W Europell Group proponujemy wysokiej jakości skóry naturalne w Warszawie do różnych zastosowań. Zajmujemy się zarówno produkcją, jak i sprzedażą skór najwyższej jakości. Przez wiele lat wypracowaliśmy sobie swój standard wykończenia, który zawsze jest zgodny z najnowszymi trendami we wzornictwie. Nasza kolekcja skór jest stale wzbogacana o nową kolorystykę i formy wykonania. Możemy spełnić każdą artystyczną wizję stylisty naszego kontrahenta i odbiorcy. Dodatkowo zapewniamy szybkość realizacji zleceń oraz indywidualne podejście do potrzeb naszych Klientów.

Jakie zalety ma skóra naturalna?

Skóra naturalna wysokiej jakości dostępna w Warszawie czy innych miastach Polski to bardzo trwały materiał i w odróżnieniu od większości sztucznych materiałów wraz z wiekiem staje się coraz lepsza. Nabiera głębi patyny i wzoru zużycia, który jest indywidualny dla każdego użytkownika. Dodatkowo skóra ta idealnie wpisuje się w myśl „kupuj mniej i lepiej”, będąc sposobem na obniżenie konsumpcji. Warto też pamiętać, że materiał ten niewiele wymaga w zakresie konserwacji – i to przez cały okres użytkowania! Jest łatwy do naprawy w domu.

Inną zaletą naturalnej skóry jest to, że podlega recyklingowi. Skórzane odpady z procesów produkcyjnych sprawdzają się np. w formie wypełnienia. Można też połączyć je z innymi materiałami, aby wytworzyć produkty kompozytowe. Nie można również pomijać faktu, że skóra naturalna ma „oddychalność”, dzięki której pozwala lepiej regulować temperaturę ciała, naturalnie wchłania i zatrzymuje wilgoć z dala od skóry – dopóki nie wyparuje na zewnątrz. Idealnie dopasowuje się również do użytkownika – bez względu na to, czy jest to rękawiczka, buty czy skórzana kurtka.

Gdzie powstaje skóra naturalna?

Absolutnym liderem w produkcji skór garbowych są Brazylia, Indie, Włochy czy Chiny. W przeszłości wykorzystywano skóry przeróżnych zwierząt – wiewiórek, królików, kóz czy alpak. Obecnie jednak, skóry, z jakich wytwarzamy konkretne produkty, są bardziej skonkretyzowane. Około 65% skóry pochodzi z krów, 15% z owiec, 11% ze świń i 9% z kóz.

Najpopularniejszą ze skór jest z pewnością ta bydlęca. To produkt uboczny przemysłu mięsnego i mleczarskiego, dlatego jest powszechnie dostępna na całym świecie. Uznaje się ją za jedną z najtrwalszych skór i najbardziej wytrzymałych. Drugą najczęściej spotykaną odmianą jest skóra owcza, którą stosuje się do produkcji kurtek i odzieży. Ma charakterystyczne włosie, dlatego sprawdza się też do wyrobu kapci i dywaników;

Ze skóry świńskiej powstaje z kolei o wiele gęstszy materiał niż z innych zwierząt. Wyróżnia się wytrzymałością i wodoszczelnością, dlatego jest idealna do produkcji rękawic i butów. Do rękawiczek, torebek i dywaników dobrze sprawdza się też skóra kozia, która jest znacznie cieńsza niż np. skóra bydlęca i bardzo miękka w obróbce.

Chętnie przedstawimy pełen asortyment produktów, które oferujemy jako hurtownia skór naturalnych Europell Group. Dbamy o wysoką jakość oferty i niepowtarzalne wzornictwo każdej skóry. W razie jakichkolwiek problemów nasz personel służy wsparciem.