Skórzana sofa - jaką wybrać?

Sofa jest jednym z najważniejszych mebli w domu. Służy do wypoczynku, a także jest miejscem, w którym gromadzą się członkowie rodziny do wspólnego spędzania czasu. Mebel ten ma zapewnić maksymalny odpoczynek, a także wygodne rozwiązanie, z którego korzysta się, oglądając ulubiony serial lub mecz. Decydując się na sofę skórzaną, warto wybrać odpowiedni gatunek skóry.

Zalety skórzanych kanap do salonu

 Powstało wiele mitów dotyczących użytkowania mebli ze skóry naturalnej. My skupimy się jednak na faktach i zaletach tego materiału!

Oto 4 zalety skóry stosowanej do obicia sofy:

1. Materiał hipoalergiczny – skóra nie pochłania kurzu, roztoczy i innych zanieczyszczeń, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Meble ze skóry mają obicia oddychające oraz porowate, a dzięki temu nie zbiera się na nich wilgoć i tym samym nie gromadzą bakterie.

2. Łatwa w czyszczeniu – skóra jest odporna na działanie zabrudzeń lub wody, jeśli jest odpowiednio impregnowana i natłuszczana. Do tego sprawdzą się delikatne ściereczki, którymi wystarczy przetrzeć sofę.
3. Trwała – to wyjątkowy materiał, który jest niezwykle wytrzymały. Ważne jest jednak odpowiednie użytkowanie i pielęgnacja, wówczas skóra będzie pięknie się prezentować przez wiele lat. Skóra naturalna nie kruszy się, ani nie przeciera.

4. Uniwersalna – skóra naturalna to materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody! Jest ponadczasowa, a także oryginalna. Każdy jej błam jest inny i posiada charakterystyczne znamiona świadczące o naturalnym pochodzeniu materiału.

Wybór kanapy skórzanej

 Skórzana wersja kanapy zazwyczaj kojarzy się z luksusem. Jednak są one popularne coraz częściej zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych tradycyjnych. Pełnią często funkcję nie tylko wypoczynkową, ale są także elegancką dekoracją domu. Wybierając skórzaną sofę, warto wcześniej określić jej przeznaczenie. Jeśli ma być przeznaczona do celów praktycznych, wówczas postaw na model ze schowkiem lub rozkładany. Z kolei stawiając na komfort użytkowania, dobrym wyborem będzie sofa z opcją relaksu i mechanizmem, który zapewni relaks w każdej sytuacji.

 


Sprawdź naszą ofertę skór meblowych


 

Rodzaje skór meblowych do obicia sofy

 Jako materiał obiciowy najczęściej stosowana jest skóra naturalna. To elegancki materiał, który dodaje odrobinę luksusu do wnętrza. Skóra naturalna jest miękka, wytrzymała, a także dostępna w różnych wariantach kolorystycznych. Podział skóry można dokonać przez wzgląd na jej pochodzenie, obróbkę, garbowanie, wykończenie, a także przeznaczenie. Wszystko to sprawia, że każdy typ skóry jest unikatowy i posiada różne zalety.

Wśród skór, które stosuje się do wykonania tapicerki kanap, wyróżnić można:
licowa - to najbardziej popularny typ skóry naturalnej, tzw. skóra gładka. Jest to odpowiednio wyprawiona wierzchnia warstwa gładkiej skóry. Licowanie wykonuje się, aby podnieść walory estetyczne tego materiału. Jest bardziej odporna na zabrudzenia oraz wilgoć.
dwoina - jest to skóra, która na etapie garbowania poddawana jest procesowi rozkrajania na grubość. W ten sposób otrzymywana jest skóra z górnej warstwy (licowa, grain), a także z dolnej (dwoina). Charakteryzuje się mniejszą odpornością mechaniczną oraz różni się wyglądem od skóry licowej. Może być poddawana przeróżnym uszlachetnieniom - barwieniu, wytłaczaniu, laminowaniu.
anilina - doskonale przypomina skórę naturalną. Farbowana jest specjalistycznymi rozpuszczalnymi barwnikami. Na jej powierzchnię nie nakłada się jednak warstwy wykończeniowej i pigmentu. W dotyku jest miękka, przyjemna i elastyczna. Do jej produkcji stosuje się wyselekcjonowaną anilinę.
półanilina - to połączenie komfortu oraz trwałości wraz z wysokim stopniem naturalności. Skóra ta poddawana jest obróbce mieszanką barwiącą z małą ilością pigmentu. W użyciu jest bardzo miękka, elastyczna i łatwa w czyszczeniu. Naturalne ziarno jest widoczne, jednak w mniejszym stopniu niż w przypadku skóry anilinowej.

Wysokiej jakości skóra stosowana do obicia mebli powinna mieć grubość nawet do 1,5 mm. Takie parametry zapewnią, że skóra zachowa odpowiednią wytrzymałość, nie będzie się fałdować oraz niszczyć. Każdy typ skóry wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować dłuższą żywotność.

  

 

Właściwości skór meblowych

Skóra naturalna stosowana w wytwarzaniu tapicerki posiada wiele właściwości. Przede wszystkim to produkt naturalny, piękny i bardzo efektowny. Każdy typ skóry posiada indywidualną strukturę, wygląd, a także odcień. Ponadto skóra zabezpiecza przed dostępem alergenów, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na alergie. Jej zdolność adaptacji do otoczenia sprawia, że utrzymuje temperaturę, która panuje w pomieszczeniu. Zapach charakteryzuje się przyjemną wonią naturalnego surowca. Dlatego we wnętrzach, gdzie znajdują się meble ze skóry naturalnej, panuje domowa i miła atmosfera. Decydując się na sofę ze skóry naturalnej w nowoczesnym i tradycyjnym stylu, powstanie mebel elegancki o wysokim standardzie.

 


Sprawdź naszą ofertę skór naturalnych