Czy skóra naturalna może być ekologiczna?

Trend na ekologię jest budujący, ponieważ kto, jeśli nie społeczeństwo, ma ustalać priorytety, którymi się kierujemy? Przeciwnicy skór naturalnych głównie mówią o konieczności uboju zwierząt. Jednak mniej osób ma świadomość, że skóra, z której wykonywane są części odzieży, elementy tapicerek czy też wyroby galanteryjne, jest elementem ubocznym całego procesu. Możemy więc pójść o krok dalej i śmiało stwierdzić, że gdyby nie wyroby ze skóry, zabijanie zwierząt byłoby dużym marnotrawstwem.

Zalety skóry naturalnej i alternatywy

Skóra naturalna ma wiele zalet: począwszy od jej elastyczności, poprzez elegancję, a skończywszy na jej trwałości. Jej niekwestionowaną wyższością nad innymi surowcami używanymi do wyrobów odzieży jest przepuszczalność powietrza, co przekłada się na ogromny komfort użytkowania. Na rynku jest wiele rodzajów skóry - skóra roślinnaskóra morska czy też skóra samochodowa. Wszystkie w ofercie naszej marki są najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą na długie lata. 

Jakie są alternatywy? Od dłuższego czasu na rynku istnieje skóra ekologiczna. Niestety, ale ekologiczna jest jedynie z nazwy. Skóra ta powinna być nazywana syntetyczną, ponieważ jest wykonana z poliestru, który jest pokryty polichlorkiem. Skóra „ekologiczna” nie przepuszcza powietrza, nie jest wodoodporna, może powodować odparzenia oraz dużo szybciej się niszczy.

Ekologia

Ekologia w branży skórnej odgrywa niesamowicie ważną rolę. Istotnym jest, aby działać w zgodzie z naturą, nie zatruwać środowiska sztucznymi surowcami, a czerpać z niego w sposób racjonalny. Zakup, który posłuży nam kilka, kilkanaście dobrych lat jest dużo bardziej ekologiczny niż rzecz, którą musimy wymieniać co sezon. Ekologia to nie tylko szacunek do środowiska, ale również racjonalne relacje z innymi istotami. 

Pielęgnacja skóry 

Skóra, o którą ospowiednio zadbamy, odwdzięczy się nam długowiecznością oraz estetycznym wyglądem. Środki do pielęgnacji są istotnym elementem przy użytkowaniu skórzanych torebek, aktówek, skór samochodowych, skór meblowych... Dosłownie kilka zasad pozwoli nam cieszyć się świetną kondycją przedmiotów ze skórą naturalną.

Sprawdź naszą ofertę środkow do pielęgnacji!