Skóra bycast - co musisz o niej wiedzieć?

BYCAST jest dwoiną pokrytą poliuretanem. Dwoina jest odmięsną stroną skóry po przekrojeniu. Skóra po przekrojeniu zyskuje dwie warstwy - mocniejszą licową oraz słabszą dwoinową. W celu uzyskania większej wytrzymałości, a także nadania luksusowego wyglądu na powierzchni skóry wytłacza się wycisk struktury lica. Jest ona wówczas bardziej błyszcząca, a także przypomina skórę zabytkową.

Właściwości skóry BYCAST

Cechy tego typu skóry sprawiają, że jest to materiał o szerokim zastosowaniu, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Odznacza się wysoką odpornością na tarcie oraz wytrzymałością na intensywne użytkowanie.

Sprawia wrażenie dodatkowego połysku skóry, który uzyskuje się dzięki warstwie poliuretanowej. Niska zawartość poliuretanu sprawia, że skóra spełnia wszystkie wymogi pod względem procedur związanych z ekologią. Warstwa zapewnia stabilność, a dodatkowo zabezpiecza przed przepuszczeniem powietrza. 

Dość elastyczny materiał sprawdzi się do wykonania zarówno mebli, jak i galanterii. Skóra BYCAST zapewnia eleganckie wykończenie, które jest jednocześnie trwałe oraz wygodne w użytkowaniu. W dotyku jest bardzo gładka i miękka, a szeroki wybór kolorystyczny umożliwia tworzenie wielu artykułów ze skóry.

Zastosowanie skóry

Skórę BYCAST można wykorzystać zarówno w tapicerstwie, jak i galanterii. Jej wyjątkowa miękkość sprawdza się do tworzenia artykułów galanteryjnych, takich jak torby czy portfele. Różnorodność form oraz szeroka kolorystyka skórzana sprawiają, że często tworzone są z nich eleganckie i stylowe torebki damskie, jak również klasyczne, męskie aktówki. Jest to materiał, który sprawdzi się jako skóra galanteryjna.

Charakterystyczna forma skóry BYCAST, która polega na wyraźnym nabłyszczeniu jej powierzchni sprawia, że jest często wykorzystywana w branży tapicerskiej. Meble takie jak kanapy lub fotele są pokrywane BYCAST, aby nadać im wyjątkowych, a wręcz luksusowych cech.

Pielęgnacja BYCAST

Pielęgnacja skóry BYCAST różni się od procesów przeprowadzanych na innych rodzajach skóry. Wpływa na to pokrycie poliuretanowe, które wymaga specjalnych zabiegów. Klasyczna pielęgnacja opiera się na woskach oraz olejach, które mogą w przypadku bycast uszkodzić warstwę poliuretanową.

Ten typ skóry jest wrażliwy na kontakt, dlatego tak istotne jest odpowiednie pielęgnowanie i konserwowanie skóry. Wykorzystać można do tego niestrzępiąca się ściereczkę suchą lub lekko zwilżoną, którą warto przetrzeć powierzchnię. Ponadto można zastosować specjalistyczne produkty ochronne. Pozwolą one nie tylko wyczyścić skórę, ale sprawić, że będzie ona gładka, a także zachowa swój połysk.

W przypadku uszkodzenia skóry BYCAST, które może występować jako matowy, klejący się lub poszarpany materiał, należy skonsultować się ze specjalistą. Skóra może wówczas zostać wymieniona przez tapicera w przypadku mebli.