Skóra galanteryjna - morze możliwości

Mało istnieje sektorów mody, tak skutecznie lawirujących między skórzanymi materiałami, jak galanteria. Twórcy, projektanci, wizjonerzy tworzący produkty galanteryjne nie są ograniczani pod kątem wyboru kolorów, struktur czy też typów skóry.

Skóry galanteryjne, a inne sektory

Co roku ogłaszane są nowe trendy modowe i kolorystyczne. Wpływa to na ogrom sektorów – od producentów skóry, przez sektory automotive, aż po stricte marki modowe. Jednak nie każdy sektor zajmujący się wyrobami skórzanymi, może sobie pozwolić na tak szerokie morze możliwości, jak galanteria.

Na producentach sektora automotive zazwyczaj spoczywają dość restrykcyjne zasady przy wyborze skóre. Już sam fakt, przypisania konkretnego tłoczenia dla danej marki auta, świadczy o pewnym ograniczeniu w wyborze skóry do tapicerki samochodowej. Ma to oczywiście również swoje plusy - elegancję, wyrobioną estetykę. Wyjątkiem, kolorowym ptakiem w tapicerstwie samochodowym, jest sektor Old Timersów, gdzie sky is the limit. Często nasi klienci decydują się na tak nieoczywiste wybory, np. piękną skórę Paloma w kolorze musztardowym lub butelkowej zieleni. Świetnym wyborem jest też krokodyl, czyli typowa skóra galanteryjna. W ostatnim czasie nasz klient obił kierownicę zielonym krokodylem i efekt robi duże wrażenie!

Na rynku meblowym wraz z biegiem lat, można spotkać ciekawe projekty, które wychodzą poza standardowe ramy tapicerstwa meblowego. Jednak w dalszym ciągu jest to sektor w większym stopniu użytkowy. Tapicerzy i projektanci tworzą meble tapicerowane, które mają posłużyć na lata, z tego też względu wybory częściej padają na skóry trwałe, grubsze i bardziej elastyczne. Paloma, Prestige, Malaga czy chociażby nubuk, to skóry polecane tapicerstwu meblowemu, które w prosty sposób można nabyć w hurtowni skór, u producenta czy w sklepie firmowym. W magazynie Europell Group od ręki znajduje się wiele wariantów kolorystycznych, a nasz zespół każdego klienta przeprowadza przez całą drogę - od wyboru koloru, przez najlepszy rodzaj, aż po odpowiednią wielkość. 

 Samochoód ze skórzanym wykończeniem  Sakiewka skórzana  Pokrowiec na kierownicę skórzany

Skóry wykorzystywane w galanterii

Naturalne skóry, które są najczęściej wybierane do produkcji torebek, powinny mieć określone parametry.  Popularnym wyborem są skóry licowe, przez wzgląd na ich estetykę i wysoką wytrzymałość. Na sklepowych półkach mimo wszystko najczęściej można spotkać torebki ze skóry lakierowanej. Dzięki wierzchniej warstwie są sztywne, co pozwala uzyskać pożądany efekt w przypadku aktówek lub torebek biurowych. Naszym ulubionym wyborem jest skóra zamszowa, nubukowa. Niekorygowane lico i przyjemny w dotyku meszek, to połączenie, które sprawia, że torby posiadają ten niepowtarzalny naturalny klimat.

W temacie skóry galanteryjnej, nie można zapomnieć o krokodylach. W ofercie Europellu posiadamy aligatory, killer croc, coccodrilo delux oraz sioux. Wymienione skóry spełniają wymagania najbardziej rozpoznawalnych marek i projektantów na świecie. Zaprezentowane w najmodniejszych kolorach tego sezonu – szmaragdowej zieleni, intensywnym niebieskim czy czekoladowym brązie.

Torebka z niebieskiej skóry   Naturalna skóra galanteryjna  Torebka z zielonej skóry

Wyjątkowy vintage

Hitem ostatnich lat i niejako powrotem do przeszłości, są vintagowe ciężkie, naturalne torby i plecaki. Kolekcja Natura, w której znajdują się oleiste pełne licówki oraz skóry garbowane roślinnie, idealnie wpasowują się w obecny trend. Torby stylizowane na dawne czasy, nie tylko wyróżniają się specyficzną estetyką, ale również ultrawysoką trwałością. 
Najnowsza kolekcja naturalnych włoskich skór marki Europell Group - Natura collezione, nie tylko ma wprowadzić odbiorców w prawdziwie wiosenny nastrój, ale również ukazać bezkompromisową naturalność prezentowanych skór. Natura collezione, czyli swoisty „powrót do korzeni” to prezentacja skór naturalnych, pełnoanilinowych mieszczących się w kategoriach skór roślinnych oraz galanteryjnych.

Oferta Europell Group została powiększona o nową kategorię „Dla rymarzy”, jednak skóry przeznaczone rzemieślnikom idealnie sprawdzą się pod cieżkie, porządne plecaki, torby, torebki, portfele, paski... Skóry pełnoanilinowe, garbowane roślinnie w postaci kruponów, karków, boczków, to specjalistyczne wyposażenie każdego konesera jakości. Dodatkowo, tą unikatową kategorię zasiliły przepiękne, oleiste, grube, pełne licówki (1.6-1.8 mm), które spełniają najwyższe standardy każdego wyposażenia VIP. Skóry naturalne z kolekcji Natura charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ich grubości zaczynają się od 1.6 mm a kończą powyżej 3.5 mm. Ich powierzchnia została jedynie delikatnie przeszlifowana, by jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie naturalności. Kolorystyka obejmuje wiele ciekawych odcieni brązów. 

Skóra Montana  Torba skórzana solidna   Skóra Montana